SÓWKA RWS - puchata niegryząca czapka dla dzieci z wełny i bawełny
Cena regularna:
towar niedostępny
Opis
NOWA ODSŁONA SÓWKI
Ta dziecięca wełniana czapka wykonana jest z bardzo delikatnej, puszystej przędzy zrobionej specjalnie dla nas! To mieszanka etycznej wełny merino i zrównoważonej bawełny czesanej, co gwarantuje najwyższy standard bezpieczeństwa pod kątem pochodzenia surowców, jak i ich barwienia.
Przędza, z której wykonana jest czapka nie gryzie i nawet najbardziej wrażliwe dzieci będą czuły się w niej komfortowo. Jest niezwykle twarzowa, dobrze dopasowuje się do kształtu głowy, otula uszy i zatoki.
Możesz kupić dziecięcy komplet z kominem (golfem) na szyję BUBO, albo zestaw dużej i małej czapki w tym samym kolorze dla siebie i dziecka: SÓWKA + SOWA.
OBWÓD GŁOWY: pasuje na głowę o obwodzie 44 - 54 cm (wiek ok. 2 - 8 lat, choć to zależy od indywidualnego obwodu głowy dziecka).
SKŁAD: 49% etycznej wełny merino z certyfikatem RWS, 51% zrównoważonej bawełny BCI.
KOLORY: UWAGA! produkty wykonane z nowego rodzaju przędzy - kolory mogą delikatnie różnić się od poprzednich modeli.
- Wygodna i ciepła.
- Nie gryzie i nie podrażnia skóry.
- Nie elektryzuje włosów.
- Bardzo dobrze oddycha i odprowadza wilgoć ze skóry.
- Nie przesiąka zapachami, nawet przy dłuższym użytkowaniu.
- Można stworzyć zestaw.
- Udziana w odpowiedzialny sposób w Polsce.
- Przędza użyta do produkcji została wybarwiona w bezpieczny sposób bez użycia chloru i metali ciężkich we Włoszech.
- W 100% naturalna i biodegradowalna - ma bawełnianą metkę wewnętrzną i zewnętrzną wszywkę z logo z Washpapy (papieru zwanego skórą dla wegan)
JAK DBAĆ O WEŁNĘ? traktuj ją z miłością i pierz ręcznie. Przędza ta ze względu na swój naturalny długi włos może minimalnie się kulkować - wystarczy ją wtedy ogolić i będzie wyglądać jak nowa. Szczegółowe zalecenia znajdziesz w naszym poradniku: >> TU <<
Dane techniczne
| Certyfikat | RWS |
| Skład | 51% bawełna czesanej, 49% wełna merino |
| Przędza | puchata (z dłuższym włosem) |
| Delikatność włókien (mikrony) | 19,5 um |
| Odporność na mechacenie | średnia (wymaga sporadycznego golenia) |
| Total Easy Care | nie, pranie ręczne |
| Gramatura | 1000 g/m2 |
| Ścieg | prążki |
| Wysokość | 21 cm |
| Wywinięcie | 6,5 cm |
| Wywinięcie regulowane | tak |
| Rodzaj zakończenia | odpas |
| Ściągacz | tak |
| Zakończenie rękawa | nie dotyczy |
| Raglanowe rękawy | nie dotyczy |
| Golf | nie dotyczy |